fbpx
Dolomiti

Dolomiti i Južni Tirol

Termin: 15-19.05.2025

Cena aranžmana: 219€

Program putovanja:

1.dan:NOVI SAD – BEOGRAD
Sastanak grupe u 18.30h. u Novom Sadu na AS Vojvodina, polazak u 19h. Skup putnika u Beogradu u 20.00h, kod Beogradske Arene, na parkingu sa strane Bulevara Zorana Đinđića. Polazak po prijemu putnika.  Nastavak putovanja preko Hrvatske i Slovenije sa kraćim zadržavanjima radi odmora obavljanja graničnih formalnosti.

2.dan: ROVERETO – TRENTO – LEVICO TERME
Dolazak u prepodnevnim satima u Rovereto, grad u regiji Trentino-Alto Adiđe u Severnoj Italiji. Rovereto je smešten medju živopisnim brdima i vinogradima. Ovo je grad umetnosti i kulture koji će Vas osvojiti na prvi pogled. U pratnji vodiča obići ćemo istorijski deo grada: Akademija Degli Agiati, teatar Zandonai, palata Anona. Po razgledanju grada, sledi kraće slobodno vreme a zatim nastavak vožnje do Trenta, grada smeštenom u južnom delu alpskog predela tj u Dolomitima, u dolini reke Adiđe. Po dolasku u Trento obilazimo istorijski deo grada: Piazza Duomo, Palazzo Pretorio; romaničko-gotička katedrala San Vigilio, romanička crkve San Apollinare i San Lorenzo, crkva Santa Maria Maggiore, dvorac Castello del Buon Con-siglio. Nakon obilaska slobodno vreme za individualne aktivnosti do polaska za Levico Terme. Prijavljujemo se u hotel. Noćenje.

3.dan: LEVICO TERME – St. MAGDALENA – ORTIZEJ – BOLCANO
Doručak. Slobodno vreme za individualne aktivnosti ili odlazak na fakultativni izlet. Vožnja do sela St Magdalena u dolini Vilnos, gde su nastale najlepše fotografije Dolomita. Santa Magdalena je malo naselje u Italiji u okrugu Val di Funes. Ovo malo planinsko selo je dom istorijske crkve Santa Magdalene i jedne od najpopularnijih foto motiva Dolomita. Odlazimo u panoramsku šetnju u pratnji vodiča. Po obilasku nastavljamo put ka Ortizeju, gradiću u Dolomitima Val Gardena. Ortisei je poznat po ukrašenim i rezbarenim drvenim skulpturama, tradicionalnim hotelima i drvenim stambenim zgradama. Pešačka zona u Ortizeju povezuje kapelu Svetog Ulriha sa Antonijevom crkvom i opisuje se kao najlepša trgovačka ulica u Dolomitima.
Nastavak vožnje do Bolzana, prelepog grada, skrivenog u planinskom predelu Južnog Tirola u italijanskim alpima. Krase ga prelepe crkve, trgovi i stari dvorci. Grad je smešten između italijanskog govornog područja – Trentina i nemačkog govornog područja – Južnog Tirola (Alto Adige). Smešten je na dve reke i okružen sa tri planine. Sledi obilazak istorijskog jezgra grada kao slobodno vreme do povratka u hotel. Noćenje.

4.dan: LEVICO TERME – BASANO DEL GRAPA – TRST
Doručak. Odjavljujemo se iz hotela nakon čega sledi vožnja ka Basano del Ggrapu, srednjovekovnom gradu na reci Brenti, u regiji Veneto. Po dolasku obilazimo Most Alpini, simbol grada, Trg Montevekio, Trg Garibaldi i Trg Liberta. Obilazak grada u pratnji vodiča nakon čega sledi slobodno vreme do polaska za Trst, glavni grad regiona Fruli-Venecija Đulija. Sledi obilazak grada: kanal Grande, Ponte Rosso, crkva Svetog Spiridona, Trg Ujedinjenja Italije a potom i slobodno vreme do večernjih sati kada je planiran polazak za Sbiju.


5.dan: BEOGRAD – NOVI SAD

Dolazak u Srbiju u jutarnjim satima.

Kraj programa

U cenu je uključeno:
– Prevoz turističkim autobusom na relaciji prema programu
– dve noći sa doručkom u dvokrevetnim sobama u hotelu 3* u Levico Termama ili okolini
– usluge vodiča-pratioca za vreme trajanja aranžmana
– troškove organizacije putovanja.

U cenu nije uključeno:
– Medjunarodno putno osiguranje,
– Potrebne ulaznice za kulturno istorijske spomenike,
– Individualne troškove i ostale ne pomenute troškove
– gradska boravišna taksa u iznosu oko 2€ po noći, plaća se na recepciji hotela
– fakultativni izlet

Doplate i popusti:
– Doplata za jednokrevetnu sobu 28€

Fakultativni izleti:
• BOLZANO, ORTIZEJ i St MAGDALENA 30€

Program putovanjbr 2. od .10.01.2023
ORGANIZATOR PUTOVANJA JE TURISTIČKA AGENCIJA Casa Travel Licenca A OTP br. 63/2022 od 14.06.2022

Informacije i rezervacije u Novom Sadu:

DEUS TRAVEL D.O.O. Turistička agencija

ul. Železnička br. 46

21000 Novi Sad

Telefoni:
tel: +381 (0) 21 210 10 77
fax: +381 (0) 21 210 10 78
+381 69 189 98 89 viber/mobilni
[email protected]
www.deustravel.rs

Podelite na društvenim mrežama:

Prijavite se na newsletter

Ostavite nam svoju email adresu ispod i redovno ćemo Vas obaveštavati o svim novostima i specijalnim ponudama naše agencije.

Avio karte
za ceo svet

Letovanje u Grčkoj 2026.

Rezervišite letovanje za 2026. na nekim od najlepših mesta u Grčkoj.

Tražiš posao u turizmu?

Odvaži se i postani deo uspešnog tima turističke agencije DEUS TRAVEL-a Novi Sad.

Pronađite povoljan smeštaj na Zlatiboru!

Prijatelji DEUS TRAVEL-a

Poklon vaučer

Poklonite putovanje Vašim najdražima.

Sa naše Facebook stranice

Interesuje Vas rafting?

ARGUS TOURS
Novi Sad

Ovlašćeni zastupnik
DEUS TRAVEL

Imate pitanja?

Ne ustručavajte se da nas pozovete. Stojimo na raspolaganju za sva Vaša pitanja.